Cieszyński portal sportowy - plywanie

Dobry początek sezonu 2019/2020
23.12.2019
Gliwice, Opole

Dobrze nowy sezon rozpoczęli podopieczni Klubu Sportowego MarioSport, którzy podczas Mistrzostw Śląska w pływaniu zdobyli 3 medale.

Paweł Kołder reprezentował cieszyński klub na Mistrzostwach Śląska Open w pływaniu, które odbyły się 15-16 listopada 2019 r. w Gliwicach. Nasz zawodnik startował w kategorii 15-latków i zdobył drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 54,42 s. Na szyję Pawła trafił również brązowy krążek za udział w konkurencji 50 m stylem dowolnym.

Dwa tygodnie później Jakub Pinkas, reprezentował KS MarioSport na Mistrzostwach Śląska 10-latków i został brązowym medalistą na 50 m stylem grzbietowym z czasem 37,62.  Paweł Kołder zaprezentował się również na Mistrzostwach Polski 15-latków w Opolu w konkurencjach: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym. W pierwszej z nich Paweł osiągnął swój nowy rekord życiowy - 24,85 s.

Kolejne starty na zawodach rangi Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski przed nami, zatem przygotowania i treningi idą pełną parą.