Cieszyński portal sportowy - plywanie

6 medali zdobyły Delfiny
04.03.2024
Katowice

W ubiegły weekend 24 lutego 2024 roku nasi zawodnicy wystartowali w XI edycji Pucharu Silesia w Katowicach. W zawodach wystartowało 567 zawodników i zawodniczek z 53 klubów całego kraju. Puchar Silesia - to jedne z największych zawodów organizowanych w Polsce, poziom sportowy jest zdecydowanie na najwyższym poziomie a ściganie się z takimi zawodnikami jak Katarzyna Wasick czy Jakub Majerski, którzy są „świeżo upieczonymi” brązowymi medalistami Mistrzostw Świata z Doha potwierdza jedynie tą tezę. Nasz klub reprezentowała ekipa 20 Delfinów którym udało się zdobyć 6 medali.

Pola Tyrna (50 i 100 dowolnym, 100 zmiennym) oraz Kaja Legierska (50 i 100 grzbietowym, 50 dowolnym) zdobyły po trzymedale a na domiar tego Pola zajęła 1 miejsce a Kaja 2 miejsce w klasyfikacji World Aquatics za dwa najlepsze starty w zawodach!

Najbardziej cieszy jednak fakt, że wszyscy nasi zawodnicy zanotowali potężny progres! I mimo, że nie zdobyli medali, to byli bardzo blisko!

Wyniki:
Pola Kopiec - 4 miejsce 100 klasycznym oraz 5 miejsce 100 zmiennym.
Nika Szarek - 4 miejsce 100 zmiennym oraz 5 miejsce 50 dowolnym.
Natalia Broda - 4 miejsce 50 klasycznym oraz 7 miejsce 100 klasycznym.
Dagmara Białożyt - 8 miejsce na 100 grzbietowym.
Aleksander Szweblik - 6 miejsce na 50 klasycznym oraz 7 miejsce na 100 klasycznym.
Olaf Raszka - 7 miejsce na 50 klasycznym oraz 8 miejsce na 50 dowolnym.

Szczegółowe wyniki

Potwierdzając tezę progresu nasz klub zajął 11 miejsce w statystyce progresu wszystkich klubów (na 53 kluby)‼️

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom:
Pola Tyrna, Kaja Legierska, Pola Kopiec, Alicja Dejer, Nina Legierska, Maja Pieczonka, Nika Szarek, Natalia Broda, Dagmara Białożyt, Filip Janoszek, Aleksander Szweblik, Olaf Raszka, Łukasz Kowalik, Paweł Janoszek, Wojciech Macura, Mateusz Kowalik, Bartosz Podlak, Alexander Herinan, Jan Górniak - to dzięki Wam zajęliśmy tak wysokie miejsce w progresie! Oby tak dalej!